środa, 26 lipiec 2017

 • Zbieramy na poprawę warunków edukacji i rehabilitacji: nakrętki, makulaturę, folię polietylenową
  WPŁATY NA KONTO: 79 8642 1155 2015 1506 7627 0015
 • 1% podatku
  DZIĘKUJEMY!
 • Nie jestem po to, abyś mnie podziwiał,
  ale żebyś zobaczył we mnie człowieka.
 • 1% podatku
  DZIĘKUJEMY!
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Działalność lecznicza

 

Podmiot leczniczy:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu

Numer księgi rejestrowej: 000000010135

prowadzi:

- Ośrodek Wczesnej Interwencji (OWI) - Ośrodek Rehabilitacji Dziennej Dla Dzieci. Kierownik: mgr Małgorzata Dańczak-Maksym. Tel. do OWI: (16) 670-76-96.

- Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (OREW) - Ośrodek Rehabilitacji Dziennej Dla Dzieci. Dyrektor: dr Beata Gumienny, Zastępca Dyrektora: mgr Agnieszka Wnorowska. Tel. do OREW: (16) 677-89-19.

PSONI Koło w Przemyślu posiada umowy dla OWI i OREW z Podkarpackim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację świadczeń medycznych z zakresu Rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku/oddziale dziennym.

Zasady zapisów na rehabilitację

Podstawą przyjęcia na rehabilitację w OWI i OREW jest skierowanie od lekarza następujących oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych: neonatologicznej, rehabilitacyjnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, neurologicznej, reumatologicznej, chirurgii dziecięcej, endokrynologii dziecięcej, diabetologii dziecięcej lub lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (zgodnie z załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej). Skierowanie wydawane jest na rok kalendarzowy. Do rehabilitacji w OREW niezbędne jest również wpisanie na listę wychowanków placówki.

Kolejki oczekujących

OWI i OREW prowadzą kolejki oczekujących. OREW ze względu na prowadzenie rehabilitacji wyłącznie wychowanków placówki nie ma osób oczekujących na świadczenia - przyjęcie na rehabilitację odbywa się wraz z wpisaniem na listę wychowanków i przedłożeniem wymaganego skierowania. OWI prowadzi ewidencję osób oczekujących na przyjęcie do placówki (terminarz przyjęć). Przyjęcia do OWI odbywają się w każdy wtorek, wymagane jest umówienie się na dany termin.

Dostęp do dokumentacji

Pacjent ma prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świadczeń zdrowotnych. Dane zawarte w dokumentacji medycznej podlegają ochronie określonej w ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz w przepisach odrębnych. Podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych udostępnia dokumentację medyczną pacjentowi, jego przedstawicielowi ustawowemu, osobie upoważnionej przez pacjenta oraz instytucjom do tego uprawnionym.

Ustawa o prawach pacjenta
i Rzeczniku Praw Pacjenta
Oświadczenie o upoważnieniu
do uzyskiwania informacji
o stanie zdrowia oraz dostępie
do dokumentacji medycznej


 

  

napidarczyncy

Losowe zdjęcie

14.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 79 8642 1155 2015 1506 7627 0015

Nasz Youtube

Nasza lokalizacja